DÜNYA

Obama, suskunluğunu Trump'a tepki için bozdu

ABD başkanlığını devrettikten sonra ortalarda gözükmeyen Obama, Trump'ın 7 Müslüman ülke vatandaşlarının ülkeye girişinin yasaklanmasının ardından başlatılan protestolara destek çıkarak, "Amerika değerleri tehlikede" dedi.

Obama, suskunluğunu Trump'a tepki için bozdu
ABD eski başkanı Barack Obama Müslüman ülke vatandaşlarının ülkeye girişini yasaklayan kararnameye imza atan yeni başkan Donald Trump'a tepki gösterdi. Obama, "Amerika değerleri tehlikede" açıklaması yaptı.

The Politico'nun haberine göre, Obama'nın başkanlık sonrası sözcülük görevini yürüten Kevin Lewis, Obama'nın protestolara destek verdiğini açıkladı. Lewis, "Vatandaşlar, anayasal olarak bir araya gelmek, örgütlemek ve seslerini duyurmak için anayasal hakları kullanıyor; tam da Amerikan değerlerinin tehlikede olduğu durumlarda görmek istediğimiz şey budur" dedi.

Trump'a tepkiler büyüyor

ABD Başkanı Trump'ın Müslüman nüfusa sahip bazı ülke vatandaşlarının ABD'ye girişine ilişkin kararnameyi imzalamasının ardından protestolar gün geçtikçe büyüyor. Hafta sonu ABD'nin birçok bölgesinde düzenlenen protestolarda Trump'ın kararı eleştirildi. Çoğunluğunu Amerikalı Müslümanların oluşturduğu, ancak diğer dinlere mensup Amerikalıların da ciddi destek verdiği gösteride "Hepimiz göçmeniz" ve "Burası bizim evimiz" gibi sloganlar atıldı.

Konular: amerika, Müslüman, donald trump, ABD,

Yorumlar