DÜNYA

Pokemon yüzünden ceza yediler

Tayvan'da seyir halindeyken Pokemon aradığı belirlenen 349 sürücüye ceza kesildi.

Pokemon yüzünden ceza yediler
 Asya'da hızla yayılan ve büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan Pokemon Go, günlük yaşam için tehlikeli olmaya başladı. Tayvan'da cumartesi gününden beri oynanan Pokemon Go'nun telefonlara indirilmesinden sonra 349 sürücüye seyir hâlindeyken oyun oynamaktan ceza kesildi.
Ceza kesilenlerin büyük çoğunluğunun ise motosiklet sürücüsü olduğu açıklandı. Oyunun araç trafiği için risk barındırması Tayvanlı yetkilileri harekete geçirdi. Focus Taiwan isimli gazete, oyun ülkede aktif olduktan sadece birkaç saat sonra tren rayları boyunca oyun oynayan insanların görüldüğünü bildirdi.

Gelişme üzerine Tayvan Demiryolları yönetimi, oyunun tren rayları, istasyonlar, trenler ve kazaya neden olabilecek diğer bölgelerde oynanmasını yasakladı. Savunma Bakanlığı da oyunun müdavimi olan vatandaşlara askeri üsler, kamplar ve diğer yasaklı bölgelerden uzak durma çağrısında bulundu.

Tayvan Başbakanı Li Chuan, Twitter hesabından "Yaratıkları yakalayın ama kazların sizi yakalamasına izin vermeyin" mesajını paylaştı. Pokemon Go başka ülkelerde de yetkilileri önlem almaya zorluyor.

Konular: pokemon, pokemon go, ceza, tayvan,

Yorumlar