DÜNYA

Putin: Batı'nın demokrasi anlayışında açık bir bozukluk gözlemliyoruz

Rusya Devlet Başkanı Putin, Rus basınıyla ilgili Avrupa Parlamentosu (AP) tarafından kabul edilen tasarıyla ilgili, "Batı'nın demokrasi anlayışında açık bir bozukluk gözlemliyoruz" dedi.

Putin: Batı'nın demokrasi anlayışında açık bir bozukluk gözlemliyoruz
Ülkesinin başkenti Moskova'da basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Avrupa Parlamentosu (AP) tarafından kabul edilen, Rusya'nın son yıllarda medya yoluyla Avrupa Birliği (AB) karşıtı propaganda yürüttüğü ve buna ilişkin önlem alınması çağrısında bulunulan tasarı hakkında konuştu.

"Batı'nın demokrasi anlayışında açık bir bozukluk gözlemliyoruz"

Putin, "Eğer böyle bir karar alındıysa, Batı toplumunun demokrasi anlayışında açık bir bozukluk gözlemliyoruz demektir. Bize yakın zamanda demokrasiyi öğretmeye çalıştılar ve bu çabalar devam ediyor. Biz bu (demokrasi) öğretmenlerden bir şeyleri yasaklamanın en kısır yol olduğunu ve bunun demokratik normlara ve prensiplere uymadığını duyduk. Sonunda aklıselimin hakim olmasını ve herhangi bir kısıtlama yaşanmamasını umut ediyorum" dedi.


AP'de oylanarak kabul edilen tasarıda, Rusya; AB ülkeleri arasında farklılık ve çatışmaları kullanarak AB'yi bölmeye çalışmak, Birlik içinde siyasi parti ve organizasyonlara destek vererek propaganda yapmakla suçlanmış, Rusya'nın son yıllarda medya yoluyla AB karşıtı propaganda yürüttüğü ve buna ilişkin önlem alınması çağrısında bulunulmuştu.

Konular: bozukluk, tasarı, rusya, batı,

Yorumlar