DÜNYA

Putin'den ABD ve Rusya'ya net mesaj!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Musul konusunda ABD'yi özen göstermesi konusunda uyardı.

Putin'den ABD ve Rusya'ya net mesaj!
Putin, Hindistan'ın Goa kentinde BRICS zirvesi kapsamında düzenlenen basın toplantısında konuştu.  ABD ve Fransa’yı uyaran Putin Suriye'nin Halep şehri ile Irak'ın Musul kentindeki durum arasında paralellik gördüklerini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Suriye'nin Halep şehrinde durum ile Irak'ın Musul kentindeki durum arasında paralellik gördüğünü, Moskova'nın Musul'da planlanan operasyona çok duygusal tepki vermeyeceğini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti

"Halep'le olan paralellik açık biçimde görülüyor. Halep çevresinde çok fazla insani sorun olduğunu söylerlerse, biz de partnerlerimize aynı şeyin Musul için de geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Bu bağlamda ABD'li ve Fransız partnerlerimizin seçiçi olmasını, siviller arasındaki kayıpları en aza indirmeye ya da sivil kaybın olmaması için ellerinden geleni yapacaklarını umuyoruz."

Putin  "Partnerlerimizin yaptığı gibi, Musul'da planlanan operasyona yönelik histeriyi körüklemek istemiyoruz. Terörle mücadele edilmesi gerek ve bunun aktif mücadeleden başka yolu yok" dedi.

Konular: rusya, politika, ABD, putin,

Yorumlar