DÜNYA

Putin'den komisyon kurun talimatı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in talimatıyla uçak kazasının soruşturulması amacıyla hükümet komisyonu kuruldu. Düşen uçakta Putin'in elinden takdir madalyası alan ünlü dortor Liza da vardı.

Putin'den komisyon kurun talimatı
Rus Savunma Bakanlığı'na ait Suriye'nin Lazkiye eyaletine giden uçak Soçi'den çıktıktan sonra Karadeniz'de radardan kaybolan  ve kısa bir süre sonra da düştüğü açıklanan Rus uçağının ardından ülkede art arda sıcak gelişmeler yaşandı.

Putin'den flaş talimat

Rusya Devlet Başkanı Putin, düşen uçakla ilgili 'komisyon kurun' talimatı verirken ülkede 26 Aralık'ta yas ilan edildi.

Enkaza ulaşıldı

Tass ajansı, Soçi şehri güvenlik birimlerinden bir kaynağa dayandırdığı haberinde, uçağın Karadeniz üzerinde düştüğünü duyurdu. Haberde kıyıdan 6 kilometre uzaklıkta uçaktaki yolculara ait eşyalara rastlandığı belirtildi. Ancak Rus basınına konuşan yetkililer, mürettebat ya da yolculardan kurtulan kimse olmasının mümkün olmadığını ifade etti.

26 Aralık yas ilan edildi

Rusya Devlet Başkanı Putin, 93 kişiyi taşıyan Rus askeri uçağının Karadeniz'de düşmesi nedeniyle 26 Aralık'ta yas ilan edildiğini açıkladı.

Doktor Liza da düşen uçaktaydı

Rusya'dan havalanan ve kısa süre sonra Karadeniz'e düşen uçakta Putin'in elinden takdir madalyası alan ünlü dortor Liza da vardı.
 

Konular:

Yorumlar