DÜNYA

Putin'den Rus Büyükelçi için flaş talimat!

Görevi başındayken dün Ankara'da düzenlenen bir suikast sonucu öldürülen Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, Rusya Devlet Başkanı Putin'in talimatıyla devlet madalyası ile ödüllendirilecek.

Putin'den Rus Büyükelçi için flaş talimat!
Rusya’nın başkenti Moskova'da konuşan Vladimir Putin, Karlov'un silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.               

Rus Büyükelçiye yapılan saldırıya verilecek cevabın, terörizme karşı savaşı güçlendirmekten geçtiğini vurgulayan Putin, "Söz konusu saldırı, Türkiye ve Rusya'nın Suriye'de ilerlettiği iyi ilişkilere ve çözüm sürecine yönelik bir provokasyondur. Türkiye ile bu cinayetin arkasında kimlerin olduğunu araştıracağız. Bu konuda Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiğimiz telefon görüşmesinde anlaşmaya vardık. Rusya olarak bu saldırının arkasında kimin olduğunu öğrenmek zorundayız." dedi.

Devlet madalyası verilecek           

Öte yandan Putin, Karlov'un görev başındayken hayatını kaybettiğini belirterek, büyükelçinin devlet madalyası ile ödüllendirilmesi için Rusya Dışişleri Bakanlığına talimat verdiğini söyledi.

Konular: ankara, büyükelçi, devlet madaylası, rusya,

Yorumlar