DÜNYA

Putin'den ABD açıklaması: Yeniden canlanacak

ABD ile Rusya arasında süren sonu tahmin edilemeyen karşılıklı açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Rusya Devlet Başkanı Putin, ABD Başkanı Trump ile görüşmeye hazır olduğunu belirterek, "Rusya-ABD ilişkileri özellikle son 5 yıl içinde geriye gitti. Elbette ilişkileri hem Rus hem de ABD halkının çıkarına olacak şekilde yeniden...

Putin'den ABD açıklaması: Yeniden canlanacak
Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor ile Moskova'da ortak basın toplantısı düzenleyen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Trump ile yapılacak görüşmenin yeri olarak Ljubljana'ya karşı değilim. Ljubljana harika bir yer. Ancak bu sadece bize değil, birçok faktöre bağlı" dedi.

Eski ABD Başkanı Barack Obama ile Ljubljana'da buluştuğunu da anımsatan Putin, "Eğer Trump ile böyle bir görüşme gerçekleşirse, Slovenya'ya bu görüşmeyi organize etmeye hazır olduğu için şimdiden teşekkür ediyorum" diye konuştu.

'ABD ile ilişkileri canlandıracağız'

Rus Sputnik'te yer alan habere göre, Rusya-ABD ilişkilerine de değinen Putin, Washington ile ilişkileri tüm alanlarda canlandırmaya hazır olduklarını kaydetti.

ABD ile ülkesinin arasındaki ilişkilere işaret eden Putin, şu ifadeleri kullandı:

"Rusya-ABD ilişkileri özellikle son 5 yıl içinde geriye gitti. Elbette ilişkileri hem Rus hem de ABD halkının çıkarına olacak şekilde yeniden canlandırmamız gerekiyor. Trump'ın bu konuya nasıl yaklaştığını duyduk ve bunu memnuniyetle karşıladık. İlişkilerin tüm alanlarda ve tam kapasiteyle yeniden canlanacağını düşünüyoruz."

Konular: ekonomi, donald trump, açıklama, vladimir putin,

Yorumlar