DÜNYA

"Obama gitmeden önce Gülen'i Kanada'ya kaçıracak"

Trump'ın ABD başkanı seçilmesinden sonra FETÖ elebaşı Gülen'in de kaçma hazırlıkları yaptığı iddia ediliyor. İddiasına göre Obama görevi Donald Trump'a bırakmadan önce Fethullah Gülen'in Kanada'ya kaçışını sağlayacak.

"Obama gitmeden önce Gülen'i Kanada'ya kaçıracak"
Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür bugünkü köşesinin 'Trump'tan sürpriz çıkışlar' başlıklı bölümünden Trump'ın ekibinden Gülen ve Cerablus harekatına ilişkin Türkiye'nin yanında açıklamalar geldiğini hatırlatarak şunları yazdı:
"Donald Trump'ın ABD Başkanlığı'na seçilmesiyle Türkiye'ye ve bölgeye ilişkin sürpriz açıklamalar gelebilir. Daha şimdiden Trump'ın ekibi ABD'nin milli güvenliği için FETÖ lideri Gülen'i Bin Ladin'e benzeterek önemli bir adım attı.

Trump destek verecek

Şimdi ABD'deki siyaset kulislerinde önemli bir gelişmeden söz ediliyor. Suriye'de Türkiye'nin Cerablus Harekâtı ile oluşturduğu güvenli bölgeye Trump'ın destek vereceği ve bunun geliştirilmesi gerektiğini söyleyeceği konuşuluyor.

Trump'ın gelişiyle ikinci sürprizin ise FETÖ lideri Gülen'le ilgili yaşanacağı ve Gülen'in çok kısa zaman içinde Kanada'ya kaçırılacağı söyleniyor."

Konular:

Yorumlar