DÜNYA

Rus lider Hollanda'ya ateş püskürdü: Haddini bilsin

Rusya Liberal Demokrat Parti kurucusu ve Avrupa Parlamentosu üyesi Vladimir Jirinovski, Hollanda'nın Türkiye'ye karşı gerçekleştirilen faşist uygulamalarına çok sert tepki gösterdi. Rus lider , "Hollanda haddini bilsin" dedi.

Rus lider Hollanda'ya ateş püskürdü: Haddini bilsin
Hollanda'nın Türk Bakanlarına uyguladığı skandal politikalar konusunda sert açıklamada bulunan Rusya liberal demokrat parti kurucusu ve Avrupa Parlamentosu üyesi Vladimir Jirinovski, bu uygulamaların faşistlik dışında başka isimle adlandırmanın imkansız olduğunu dile getirdi.

"Güçlü Türkiye istemiyorlar"

Batı'nın güçlü bir Türkiye istemediğine dikkat çeken Jirinovski, "Batı sırf bu yüzden her bir ülkenin uyması zorunlu olan yasaları bile ihlal etmekten sakınmıyor. Güçlü bir Türkiye Batı’nın çıkarlarına uymuyor. Türkiye’de güçlü bir yönetimin iktidara gelmesine yol açacak anayasa değişikliğine de sırf bu yüzden karşı çıkıyorlar. Türk Bakanların kendi seçmenleriyle görüşmesine engel çıkartıyorlar. Bunun tek sebebi güçlü Türkiye istememeleridir" dedi.

"Türkiye haklı, Hollanda haddini bilsin"

Türkiye'nin tavrının doğru olduğu söyleyen Jirinovski, sözlerine şöyle devam etti:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, bence Hollanda’nın tavrına karşı doğru pozisyon seçtiler. Hollanda’nın yaptıklarını faşistlik dışında başka isimle adlandırmak zaten imkansız. Bu olayda hem uluslararası yasalara hem Türkiye yasalarına hem de Hollanda yasalarına göre Türkiye haklı.

Bakanların dokunulmazlığı bulunuyor. Onların seyahat özgürlüğünü seçmenleriyle buluşmasını engellemeye kimsenin hakkı yok. Hollanda’nın zaten lale dışında bir şeyi yok. Haddinin bilmesi gerekiyor. Türkiye’nin bunlara layık olduğu cevabı fazlasıyla vereceğe inanıyorum" dedi.

 

Konular: rusya, türkiye, Hollanda, Vladimir Jirinovski,

Yorumlar