DÜNYA

Rus ordusu savaşa hazır duruma geçti!

Ukrayna'nın doğusunda devam eden Rusya tarafından desteklendiği belirtilen ayrılıkçıların çıkarttığı çatışmalar şiddetini arttırırken, Rus askeri makamları ani bir kararla alarma geçtiğini duyurdu.

Rus ordusu savaşa hazır duruma geçti!
Ukrayna'nın Rusya yanlısı ayrılıkçı gruplarla ülkenin doğusunda verdiği mücadelede şiddet artarken, Rusya askeri birimlerinden zamanlama bakımından manidar bir karar geldi.

Rusya'nın Ukrayna sınırını da kapsayan Batı bölgelerindeki askeri kuvvetleri, ani bir kararla askeri tatbikat çerçevesinde savaşa hazır duruma getirildi.

Resmi açıklama

Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Rus Ordusu'na bağlı motorize birliklerin, top bataryalarının, füze bataryalarının ayrıca St. Petersburg hava ve deniz üslerinin savaşa üst düzeyde hazır hale getirildiği kaydedildi.

Açıklamada, birliklerin, Rusya'nın Batı bölgelerinde askeri tatbikat yapacakları ifade edildi. Söz konusu açıklamada ayrıca, kararın ani nitelik taşıdığı dile getirildi.

Rusya müdahaleye hazırlanıyor

Ukrayna, ülkesindeki ayrılıkçıların Rusya tarafından provoke edildiğini ve askeri bir müdahaleye hazırlanıldığını belirtiyor.

Ukrayna yetkilileri, Doğu Ukrayna'da Rus Ordusu'na mensup 6 bin askerin görev yaptığını, bu kişilerin ayrılıkçı birliklere komuta ettiklerini ifade ediyor.

Konular: ukrayna, resi açıklama, karar, askeri,

Yorumlar