DÜNYA

Rus Savunma Bakanlığı doğruladı! Rus uçağı Akdeniz sularına çakıldı

Gün içerisinde Halep kentinin güneyinde yer alan Cebel Hus bölgesinde Ebu Abde ilkokulunu vurduktan sonra dönüş için yöneldiği Akdeniz'de denize düştüğü öne sürülen uçakla ilgili açıklama geldi. Rus Savunma Bakanlığı olayı doğrulayarak, uçağın eğitim uçuşu yapan bir Mig-29K olduğunu ve uçak gemisine iniş yapmaya çalışırken düştüğü...

Rus Savunma Bakanlığı doğruladı! Rus uçağı Akdeniz sularına çakıldı
Suriyeli muhalif kaynakların gün içerisinde duyurduğu, "Rus Mig 29 tipi savaş uçağının gün içerisinde Halep kentinin güneyinde yer alan Cebel Hus bölgesinde Ebu Abde ilkokulunu vurduktan sonra dönüş için yöneldiği Akdeniz'de denize düştüğü" bilgisi Rusya tarafından doğrulandı.

Rusya Savunma Bakanlığı, Mig-29K model savaş uçağının Akdeniz'de bulunan Amiral Kuznetsov uçak gemisine iniş için yaklaştığı sırada düştüğünü bildirdi.

'Teknik arıza' dediler

Bakanlıktan yapılan açıklamada, eğitim uçuşu esnasında savaş uçağının, uçak gemisine bir kaç kilometre kala teknik bir arıza sonucu düştüğü belirtildi. Uçağın düşmesi esnasında pilotun fırlatma koltuğunu çalıştırması sonucu kurtulduğu ifade edildi.

Açıklamada, Rus Amiral Kuznetsov uçak gemisinin Akdeniz'de programı dahilinde seyrine devam ettiği kaydedildi.

Konular: Rus savaş uçağı, halep, bombardıman, türkiye,

Yorumlar