DÜNYA

Rusya yok etmeye başladı!

Moskova, Rus donanmasının hava harekatıyla, Amiral Kuznetsov gemisinden kalkan uçakların Suriye'deki hedefleri vurma görüntülerini yayınladı.

Rusya yok etmeye başladı!

Moskova, Rus donanmasının hava harekatıyla Suriye'deki hedefleri vurma görüntülerini yayınladı.Amiral Kuznetsov gemisinden kalkan uçaklarla diğer gemilerden fırlatılan füzelerle Suriye'de ilk kez saldırı düzenleyen Rusya, operasyonun akşamı görüntüleri paylaştı.

DAEŞ hedefleri imha edildi

Tek uçak gemisini ve diğer savaş gemilerini Suriye'deki Şam rejimine yardım etmek için Akdeniz'e gönderen Rusya, Nusra Cephesi ve DAEŞ hedeflerini vurdu.

Suriye'de düzenlediği hava saldırılarında ilk kez Akdeniz'e gönderdiği uçak gemisi Amiral Kuznetsov'u kullanan Moskova yönetimi, operasyonun görüntülerini paylaştı. Fotoğraflarda gemiden havalanan uçaklar ve diğer gemilerden fırlatılan füzeler yer alıyor."Rus donanma tarihinde bir ilk"

Savunma Bakanı Şoygo, "Amiral Kuznetsov Rus donanma tarihinde ilk kez savaş eylemlerine katıldı" açıklamasında bulundu.
 

Silah fabrikaları hedef alınacak

Savunma Bakanı, muhaliflerin elindeki İdlib ve ülkenin orta kesimlerindeki Humus'ta bulunan cephanelikler, eğitim kampları ve silah fabrikalarını hedef almaya devam edeceklerini söyledi. Şoygu, Amiral Kuznetsov'dan kalkan uçakların Halep'e yönelik bir saldırısından ise bahsetmedi.Moskova, Suriye'ye tamamen yerleşiyor


Suriye'deki Şam rejiminin en önemli koruyucusu konumunda olan Rusya, son aylarda söz konusu ülkeye tamamen yerleşmeye karar verdi. Kalıcı üs kararını onaylayan Moskova yönetimi, Suriye'ye S-300 füze savunma sistemi yerleştirdi ve birçok savaş gemisini Karadeniz'den Akdeniz'e gönderdi.

Rusya'nın tek gemisi Suriye'ye ulaştı

Rusya'nın tek uçak gemisi Amiral Kuznetsov ve beraberindeki nükleer füzeler taşıyan savaş gemileri, Ekim ayı ortasında Kuzey Denizi'nden yola çıkarak Suriye'ye ulaştı.
 

 


Konular: rusya, daeş, suriye, şoygo,

Yorumlar