DÜNYA

Rusya'dan ABD'ye tehdit gibi uyarı

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan, ABD'ye uyarı niteliği taşıyan, "S-300 ve S-400 hava savunma sistemlerinin etki alanı, tanımlanamayan nesneler için sürpriz oluşturabilir" şeklinde bir açıklama geldi.

Rusya'dan ABD'ye tehdit gibi uyarı
Rusya Savunma Bakanlığından, bazı basın kuruluşlarında yer alan "ABD'nin Suriye'de rejim güçlerine karşı askeri operasyon yapabileceği" yönündeki haberlere değerlendirme geldi.

Suriye'de kurulu koordinasyon merkezindeki Rus subayların çoğunun sahada görev yaptığını ifade eden Rus Savunma Bakanlığı Sözcüsü, "Bu nedenle Suriye hükümeti kontrolündeki bölgelere yapılacak hava veya füze saldırısı, Rus askerleri için açık bir tehdit oluşturur. ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Deyr ez-Zur şehrinde ordu birliklerini bombalamasının ardından, Rus askerlerine karşı olası hataları önlemek için tüm tedbirleri aldık." diye konuştu."Sistemin roket tanımaya vakti olmayacaktır"

Sözcü, Amerikalı mevkidaşlarına bu tür planları hayata geçirmeden önce olası sonuçlarını iyi hesap etmelerini tavsiye ederek, "Amerikalı stratejistlere hatırlatmak isterim ki S-300 ve S-400 hava savunma sistemlerinin etki alanı, tanımlanamayan nesneler için sürpriz oluşturabilir. Sistemin, roketin menşeini belirlemek için vakti olmayacaktır." ifadelerini kullandı.

Konular: füze savunma, tehdit, uyarı, Rus askerleri,

Yorumlar