DÜNYA

Rusya'dan 'klon'lu güvenlik önlemi

Rus güvenlik servisleri, uyuşturucu ve patlayıcı madde aramalarında kullanılması amacıyla üç köpek klonlattı.

Rusya'dan 'klon'lu güvenlik önlemi
Rus güvenlik servislerinin uyuşturucu ve patlayıcı madde aramalarında kullanması amacıyla Güney Koreli Profesör Hwang Woo Suk tarafından, 'Belçika Malinois' cinsi üç köpek klonlandı.

Soyu tükenmiş mamutları Sibirya’da bir gün tekrar doğaya kazandırma amacıyla bilinen doktor Hwang, her bir tanesinin değeri 100 bin dolar olan klonlanmış Belçika Malinois cinsi köpekleri dünyanın en soğuk bölgesi olarak bilinen Sibirya’nın Yakutistan Cumhuriyeti’ndeki Rus istihbarat servisi FSB'ye verdi.Rus İstihbarat Servisi’ne verilen üç klonlanmış köpek, Yakutistan’daki Mamut Müzesi’nde ilk kez görücüye çıkarıldı.500 klondan 3'ü

Hediye edilen üç köpek, Güney Kore'nin başkenti Seul'daki Sooam Biotech laboratuvarlarında klonlanan 500 köpek arasında yer alıyor.

Müze yöneticisi Semyon Grigoryev klonlanmış köpekler hakkında şu bilgileri verdi:

Bu köpekler, Rusya’daki ilk klonlanmış arama köpekleri olacak. Güvenlik servislerinde kullanılmak üzere toplamda 500 köpek klonlandı. Şu anda henüz çok küçükler fakat bir süre sonra Rus güvenlik servisleri tarafından özel eğitimlere tabi tutularak, patlayıcı ve uyuşturucu madde arama çalışmalarında kullanılacaklar. 

Konular: klon, köpek, rus güvenlik sevisi, rusya,

Yorumlar