DÜNYA

Rusya'dan, Türkiye dahil 18 ülkeye vizesiz giriş kararı

Rusya, Türkiye'nin de aralarında olduğu 18 ülkenin vatandaşlarının Rusya'nın uzak doğu bölgesine vizesiz seyahat edebilmesine imkan tanıdı.

Rusya'dan, Türkiye dahil 18 ülkeye vizesiz giriş kararı
Rusya Başbakanı Dimitriy Medvedev, Türkiye ile birlikte toplam 18 ülkenin vatandaşlarının, Rusya’nın uzak doğu bölgesinde yer alan Vladivostok limanından vizesiz giriş yapabilmesine yönelik kararnameyi imzaladı.

Rus hükümetinden yapılan açıklamaya göre, söz konusu ülkelerin vatandaşları artık Rusya’nın uzak doğu bölgesinde öncelikli rejimden faydalanabilecekler, iş adamları ve turistler artık bu bölgede Rusya’nın geleneksel vize prosedürlerinden muaf olacaklar.

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülkelerin vatandaşları bundan sonra internette oluşturulan site üzerinden gereken bilgileri girerek söz konusu bölgede yer alan Vladivostok limanından vizesiz giriş yapabilecekler.

Türkiye dışında Cezayir, Bahreyn, Brunei, Hindistan, İran, Katar, Çin, Kuzey Kore, Kuveyt, Fas, Meksika, BAE, Umman, Suudi Arabistan, Singapur, Tunus ve Japonya vatandaşları Rusya’nın uzak doğu bölgesine vizesiz giriş yapabilecek diğer ülkeler arasında yer alıyor.

Konular: onay, türkiye, rusya, dünya,

Yorumlar