DÜNYA

Salih Müslim skandal toplantıda yardım istedi

Suriye'de sıkışan PYD'nin Eşbaşkanı Salih Müslim, skandal bir şekilde AP'de düzenlediği basın toplantısında Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nden yardım istedi.

Salih Müslim skandal toplantıda yardım istedi
 Türkiye'nin sınırlarını güvenli hale getirmek amacıyla başlattığı 'Fırat Kalkanı Harekatı' ile hayalleri suya düşen ve zor durumda kalan terör örgütü PYD'nin Eş Başkanı Salih Müslim, daha öncelerde hedef aldığı Barzani'den yardım istedi.

BARZANİ'DEN YARDIM UMDUĞUNU SÖYLEDİ

Skandal bir şekilde Avrupa Parlamentosu'nda düzenlediği basın toplantısında konuşan Müslim, "Türkiye Suriye'ye kasıtlı girdi. Türkiye'nin amacı impartorluğunu genişletmek. Türk hükümetinin büyük baskısı altındayız. Kürdistan Bölgesi Hükümeti'nin bize yardım etmesini umuyoruz" dedi.

"TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'NIN BARZANİ'YE DARBE GİRİŞİMİNDE BULUNMA İHTİMALİ VAR"

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, geçtiğimiz hafta katıldığı bir televizyon programında, Barzani'nin 40 köyünün terör örgütü PKK'nın işgali altında olduğunu söylemiş, PKK ile mücadele sırasında da Barzani'nin 3 bin askerinin öldüğünü ifade etmişti.

"Barzani PKK'nın 1 numaralı hedefindedir" diyen Yarar ayrıca, terör örgütü PKK'nın Barzani'ye karşı bir ayaklanma ve darbe hazırlığı içinde olduğunu vurgulamıştı.

Konular: mesud barzani, yardım istedi, pkk, pyd,

Yorumlar