DÜNYA

Suudi Arabistan caddelerinde dikkat çeken 'Trump' mesajı

İlk yurt dışı ziyaretinde İsrail'in ardından Suudi Arabistan'a geçecek olan ABD Başkanı Trump'ın ziyareti öncesi Riyad caddeleri Trump ve Kral Selman afişleri ile donatıldı. Afişlerde yer alan, "Birlikte zafere ulaşacağız" ifadeleri ise dikkat çekti.

Suudi Arabistan caddelerinde dikkat çeken 'Trump' mesajı

ABD Başkanı Donald Trump, ilk yurt dışı ziyaretini İsrail'e gerçekleştirip, ardından da Suudi Arabistan ve Vatikan'a geçecek.

Mesajları merak ediliyor

İsrail’i ziyareti kapsamında Kudüs konusunda yapacağı açıklamaları merakla beklenen ve Riyad ziyaretinde Müslüman ülkelere vereceği mesajların ne olacağı henüz netleşmeyen Trump’ın ziyareti öncesi Suudi Arabistan’da da hazırlıklar yapılıyor.

'Birlikte zafere ulaşacağız'

Obama döneminde bozulan Suudi Arabistan-ABD ilişkileri yeni Başkan Trump döneminde yeniden iyileşme belirtileri gösteriyor.

Başkan seçildikten sonra Suudi Arabistan ile güçlü ilişkiler kuracağının mesajını veren Trump, ilk yurt dışı ziyaretini de bu ülkeye yaparak bunu pratiğe dökmek istiyor.

Trump döneminde Suudilerle ilişkilerde yaşanan bu değişim, Riyad sokaklarında da kendisini gösteriyor. Trump’ın ziyareti öncesi Riyad’daki sokaklara afişler asan yönetim, Trump’a önemli bir mesaj da veriyor. Sokaklarda asılan afişlerde, “Birlikte zafere ulaşacağız” ifadesine yer veriliyor.

Trump ve Suudi Arabistan Kralı Selman’ın yan yana fotoğraflarının yer aldığı afişler, yeni döneminde bir işareti olarak yorumlandı.

Konular: israil, abd, donald trump, suudi arabistan

Yorumlar

  • zafer e demek le ne kastadiyor acaba mehmet