DÜNYA

Terör örgütü FETÖ'den FBI ziyareti

Küresel terör örgütü FETÖ'nün üst düzey isimleri geçtiğimiz günlerde FBI merkezine 'gizli' bir ziyaret yaptı. Örgütün ABD'deki üst düzey sorumluları Faruk Taban ve Mahmut Yeter'in FBI'yla yaptıkları toplantıda vaatlerde bulunarak, Fethullah Gülen soruşturmaları konusunda yardım talebinde bulundukları...

Terör örgütü FETÖ'den FBI ziyareti
ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirdiği telefon sonrası CIA direktörünün de ilk ziyaretini Türkiye'ye gerçekleştirmesi kürsel terör örgütü FETÖ'yü harekete sevk etti. 

Obama döneminde CIA'ın kanatları altında olan FETÖ, Trump’ın göreve gelmesi ile birlikte teröre karşı politikaların sertleşmesi ve bu bağlamda CIA Direktörü’nün değişmesi üzerine yeni taktiklere başladı.

Akşam gazetesinin haberine göre, CIA Direktörü Mike Pompeo’nun Türkiye’ye gitmesinin ardından harekete geçen FETÖ üyeleri, FBI’daki üst düzey bir isimle bir araya geldi.

3 kişi ile FBI merkezine ziyaret

Toplantı, 5 kişi ile FBI binasında gerçekleştirildi. Beş isimden biri FBI üst düzey yetkilisi, diğeri ise FBI ajanı.Faruk Taban ve Mahmut Yeter oradaydı

Kalan üç isimden birinin kim olduğu tespit edilemezken, diğer iki ismin Faruk Taban ve Mahmut Yeter isimli üst düzey FETÖ üyeleri olduğu öğrenildi.​1 saate yakın kalıp, vaatlerde bulundular

FBI binasında gerçekleşen toplantının konusu, FETÖ okulları ve FBI’ın Gülen’e bakışı oldu. Yeni açılacak okullar için, CIA ile olan politikayı adeta FBI’a da sunan FETÖ üyelerinin, FBI’a, “Okullarımız emrinizdedir” dediği öğrenildi. Gülen'e yönelik olası soruşturmaların önünü kesmek için hamle yapan imamlar FBI yetkililerine çeşitli vaatlerde bulunduğu öğrenildi.

FBI’ın Washington’daki ofisinde cuma günü, saat 14.00’da (TSİ 22.00) gerçekleştirilen toplantı yaklaşık 50 dakika sürdü. FETÖ üyeleri FBI binasına görüntü alınamayacak bölgeden giriş yaptırıldı.

Clinton'a 2 milyon dolar

FETÖ, Hillary Clinton’ın seçim kampanyasına 2 milyon dolar yatırdı. Firari Adil Öksüz ABD’deki 2 şirket üzerinden Clinton Vakfı’na 13 bin dolar bağış yaptı. Faruk Taban da, Clinton'a destek ziyareti yapmıştı.

Konular: faruk taban, fetö, gizli, mahmut yeter,

Yorumlar