DÜNYA

Terör örgütünden flamalı tahrik

Suriye'de terör örgütü PYD'nin denetimindeki Telabyad kentinde, Şanlıurfa’nın Akçakale sınırının sıfır noktasına teröristler tarafından YPG paçavrası asıldı.

Terör örgütünden flamalı tahrik
Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi ile Suriye’nin, terör örgütü PKK’nın bu ülkedeki kolu olan ve son zamanlarda tahriklerini artıran PYD denetimindeki Telabyad kenti arasındaki sınır hattına duvar örülmesi için çalışmalar sürüyor.

YPG paçavrası astılar

İş makinelerinin çalışma yaptığı bölgede PYD üyeleri, dün akşam saatlerinde sınıra yakın bir noktada yer alan ve Akçakale’den görülen direğe terör örgütünün silahlı kanadı YPG’yi simgeleyen büyük bir flama astı.Beton duvar çalışmaları hızla devam ediyor

PYD üyeleri, sınır hattına yakın noktadaki direğe, örgütün silahlı kanadı YPG’nin büyük bir bayrağını astı. Akçakale’nin karşısında bulunan ve geçen yıl Haziran ayından itibaren PYD denetimine geçen Telabyad, sınırına güvenlik amacıyla modüler beton duvar örülmesi için başlatılan çalışmalar devam ediyor.
Terör örgütü üyelerince asılan yeni bayrak Akçakale’den net şekilde görülürken, sınır hattında iş makineleri ise zırhlı araçların aldığı güvenlik önlemleri arasında beton örme çalışmalarını sürdürüyor.
 

Konular: pkk, türkiye, şanlıurfa, pyd,

Yorumlar