DÜNYA

Terörist avcısı Komutan Aksakallı El Bab'da! İşte ilk kare

2013 yılından itibaren Özel Kuvvetler Komutanlığı görevini sürdüren Zekai Aksakallı Suriye'de sahaya indi. Aksakallı'nın El Bab operasyonunu yönettiği sırada çekilen bir fotoğrafı sosyal medyada paylaşıldı.

Terörist avcısı Komutan Aksakallı El Bab'da! İşte ilk kare
Teröristlerin korkulu rüyası olan ve 2013'ten itibaren Özel Kuvvetler Komutanlığı yapan efsane isim Zekai Aksakal'lının terör örgütü DAEŞ'e karşı yürütülen El Bab operasyonunu yönettiği sırada çekilen bir fotoğradı sosyal medyada paylaşıldı.

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Suriye'deki son durum ile ilgili bölgedeki kaynaklardan edindiği bilgileri paylaştı.

Efsane komutan El Bab'da

Ağar'ın paylaştığı bilgilerden en önemlisi, Özel Kuvvetler Komutanı Alsakallı Paşa'nın El Bab'ta görüldüğü iddiası oldu.

Ağar, dün Türk topçusunun yaptığı nokta atışı neticesinde 40 DAEŞ'li teröristin öldüğü, 14 teröristin yaralandığı, yaralı 14 teröristin Meskene'ye kaçırıldığını kaydetti.


Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı

DAEŞ karıştı

5 Ocak 2017 tarihinde El Bab'ta bir minibüs içinde imha edilen 8 DAEŞ'liden birinin "sözde" Halife Bağdadi'nin en yakın adamlarından DAEŞ'in İstihbarat sorumlusu Ebu Muhammed el Adnani olduğu yönündeki bilgiye dikkat çeken Ağar, bu olayın hemen ardından DAEŞ içinde ortalığın karıştığını vurguladı.

Bomba yüklü köpek ile saldırı

İki gün önce DAEŞ'in El Bab'ta bomba yüklü bir köpekle saldırıda bulunduğunu belirten Ağar, bir El Bab'lının hayatını kaybettiğini ve bir ÖSO savaşçısının yaralandığını ifade etti.

Dün ve bu gece yapılan operasyonlarla El Bab'ın hem doğu hem de batısından Bab-Halep yolunun güneyine geçildiğini vurgulayan Ağar, DAEŞ'in attığı cornet tipi güdümlü bir tanksavar roketinin pick-up'ı vurması neticesinde 7 ÖSO savaşçısının hayatını kaybettiği, 20 civarında yaralının olduğunu bildirdi.

Konular: el bab, daeş, zekai aksakallı,

Yorumlar