DÜNYA

Trump artık araba kullanamayacak!

ABD'de başkanların uymaları gereken kurallar, yeni başkan seçilen Donald Trump'ın canını oldukça sıkacak. Dev bir otomobil koleksiyonuna sahip olan Trump, bundan sonra kamuya açık alanlarda araba kullanamayacak.

Trump artık araba kullanamayacak!
ABD'nin 45. Başkanı seçilen Donald Trump'ın, kendisine uygulanacak 'Başkan yasakları' karşısında ne yapacağı merak konusu oldu.

Oldukça büyük bir otomobil koleksiyonuna sahip olan ABD'nin yeni başkanı Trump'ın karşılaşacağı yasaklar arasında, 'yeni ve eski başkanların kamuya açık yollarda araba kullanmaması' da var. Başkanlar sadece gizli servis onlara refakat ettiğinde yola çıkabiliyorlar. Aynı şey başkan yardımcıları için de geçerli. 

Trump'ın sahip olup da kullanamayacağı otomobiller 

Bu uzun listedeki araçlar arasında 2003 model Mercedes-Benz SLR McLaren, 1956 model Rolls-Royce Silver Cloud, 2011 model Chevrolet Camaro Indy 500 Pace Car ile 24-Karat Altın Orange County Chopper marka motorsiklet bulunuyor.

Melania Trump'ın Başkan Uçağı

ABD'de başkanları taşıyan uçaklara Air Force One adı veriliyor. Bu uçakların iç dekorasyonu ise 'first lady'nin işi.

ABD Air Force pilotu Ron Wagner, başkanın uçağına dair bildiklerini Quora anket sitesinde paylaşmış, eski 'first lady'lerin uçaktaki halı döşeme, kristal, çatal bıçak takımı ve boya seçimine ilişkin tercihlerinden söz etmişti.

Melania Trump uçağın iç tasarımını tümüyle değiştirecek mi yoksa Michelle Obama'nın izinden mi gidecek bunu zaman gösterecek.
 

Konular: trafik, donald trump, açıklama, araba,

Yorumlar