DÜNYA

Trump: Clinton 3. Dünya Savaşı çıkartacak

ABD'de yaklaşan seçimlere Demokrat aday Hillary Clinton'la kıran kırana bir mücadele içerisinde yol alan Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump, Clinton'un Suriye ile ilgili planlarının 3. Dünya Savaşı çıkartacağını öne sürdü.

Trump: Clinton 3. Dünya Savaşı çıkartacak
Amerika Birleşik Devletleri'nde yaklaşan Başkanlık seçimlerine Hillary Clinton'la kafa kafaya giden Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump, Reuters'e verdiği röportajda, ABD'nin Suriye Devlet Başkanı Başar Esad'ı görevden ayrılmaya ikna etmek yerine, DAEŞ'i yenmeye odaklanması gerektiğini belirtti.

"Clinton'u dinlersek 3. Dünya Savaşı..."

Clinton'ın uçuşa yasak bölge ilan edilmesine sıcak bakmasını eleştiren Trump, "Hillary Clinton'ı dinlersek, kendimizi Üçüncü Dünya Savaşı'nın içinde buluruz... Artık savaşımız sadece Suriye ile değil; hem Suriye hem Rusya hem de İran'la savaşıyoruz, tamam mı?" diye konuştu.

Clinton'ın çelişen 'uçuşa yasak bölge' açıklamaları

Clinton, 20 Ekim'de adayların Nevada'da yaptığı son tartışmada, uçuşa yasak bölge önerisine destek çıkmış ve bu uygulamanın can kayıplarının önlenmesine yardımcı olacağını söylemişti. Gelen tepkiler üzerine Clinton, bu açıklamanın tam tersini danışmanı aracılığıyla yapmıştı.

Clinton 2013 yılında Goldman Sachs'ta yaptığı ve daha sonra metni Wikileaks tarafından yayımlanan konuşmada, uçuşa yasak bölgenin "çok sayıda Suriyelinin ölmesine" neden olacağını savunmuştu.

Konular: Hillary Clinton, uçuşa yasak bölge, cumhuriyetçi aday, demokrat aday,

Yorumlar