DÜNYA

Trump karşıtlarının en çok paylaştığı FETÖ'cü

ABD'de Trump karşıtlarının sosyal medyada algı operasyonu yapmak için en çok paylaştığı malzemeyi, Şikago'da yaşayan bir FETÖ terör örgütü mensubu verdi.

Trump karşıtlarının en çok paylaştığı FETÖ'cü
ABD’de küreselci cephe olarak nitelenen tarafın yoğun destek vererek günlerdir sürdürdüğü Trump karşıtı protestolardan dikkat çeken ayrıntılar ortaya çıkıyor.

Özellikle havalimanlarında mülteci ve Müslümanlara destek mesajları verilen protestoların Şikago O'Hare Havalimanı’ndaki örneğinde geçtiğimiz pazartesi günü kaydedilen bir görüntü sosyal medyada Trump karşıtlarının en çok kullandığı malzemelerden biri oldu. 

CNN'den algı operasyonu
 
Müslüman bir baba omuzunda çocuğuyla empati yazılı bir pankart taşıyordu. Hemen yanında bir Yahudi bir baba “Yahudiler Müslüman yasağına karşı” yazılı bir pankartla duruyordu. İlk bakışta bu görüntü barışın ve Müslümanlara desteğin resmi olarak göze çarpıyor. CNN, o Müslüman babanın Türk olduğunu açıkladı. Şikago’da yaşayan Fatih Yıldırım.


 
FETÖ'nün propagandacısı
 
CNN’in haberine göre Yıldırım,  göçmenlere yardım etmek için eşi, ve 4 çocuğuyla o gün havalimanına gidiyor.
 
Haberlerin ve fotoğrafların hızla yayılmasından sonra Fatih Yıldırım’ın kim olduğu yapılan araştırmalar sonrası ortaya çıktı.

Yıldırım’ın Facebook paylaşımlarından ABD’de yaşayan bir FETÖ mensubu olduğu anlaşıldı.  Paylaşımlarda FETÖ propagandası yaptığı görülen Yıldırım, teröristbaşı Gülen’in videolarını paylaştığı görülüyor.

CNN, bu FETÖ’cüyü barışın sözde sembolü olarak sunuyor. FETÖ’nün, açıkça desteklediği Clinton’un kaybetmesinden sonra Trump’ı zayıflatmak için protestolarda ne gibi bir rol oynadığı sorusu akıllara geliyor. Zira CNN’in haberine göre FETÖ’cü Yıldırım havalimanda bazı avuktalara yardım etmek için oradaydı. Anlaşılan FETÖ mensupları bu tip protestolara bireysel olarak katılmıyor. 

Konular: algı operasyonu, cnn, yahudi, Müslüman,

Yorumlar