DÜNYA

Trump'ın oğlu seçim kurallarını ihlal etti

ABD'de bugün gerçekleşen seçimlerde oy kullanan başkan adaylarından Donald Trump'ın oğlu Eric Trump, babasına oy verdiği seçim pusulasını sosyal medya hesabından paylaşarak, seçim kurallarını ihlal etti.

Trump'ın oğlu seçim kurallarını ihlal etti
ABD Başkanlığı seçimlerine, Hillary Clinton'la kafa kafaya giren Donald Trump'ın oğlu Eric Trump, oy kullandığı sandık başında pusulanın fotoğrafını çekerek sosyal medya hesabından paylaştı.

Bu davranışla seçim kurallarını ihlal eden oğul Trump, paylaştığı mesajda "Babam için oy vermek inanılmaz bir onur. Kendisi ABD için müthiş işler yapacak" dedi.

New York yasalarına göre, seçmenlerin herhangi bir aday adına sandık başında propaganda yapmaları yasak. Yasalara göre, adaylardan biri adına sözlü, yazılı şekilde ya da herhangi bir simgeyle propaganda yapabilmek için sandık bölgesinden en az 30 metre uzaklıkta bulunmak gerekiyor.Slogan atanlar gözaltında

Aynı yasaktan dolayı, New York'un Manhattan semtinde bir okulda oy kullandıktan sonra üstlerindeki giysileri çıkararak Donald Trump karşıtı sloganlar atan iki kadın, polis tarafından gözaltına alındı.

Konular: oğlu, eric trump, baba, ihlal,

Yorumlar