DÜNYA

Trump'tan göstericileri kızdıracak soru

ABD Başkanı Donald Trump kendisini protesto eden gruplara sert ifadelerle yüklendi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Trump, ünlü isimlere tepki gösterirken, göstericileri hedef alarak, "Bu insanlar neden oy kullanmadı?" diye sordu.

Trump'tan göstericileri kızdıracak soru
ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya sitesi Twitter'daki resmi hesabından yaptığı açıklamayla kendisini protesto eden göstericilere sert tepki gösterdi.

Seçimlerin gerçekleştiğine dikkati çeken Trump, protestocuları kastederek, “Bu insanlar neden oy kullanmadı?” diye sordu. Trump protestolara destek veren ünlü isimlerinde kötü davrandığını ifade etti.

Trump yaptığı açıklamada, “Dün protesto gösterilerini izledim, ancak daha önce bir seçim yapmış olduğumuz izlenimi uyandırdı! Bu insanlar neden oy kullanmadı? Ünlüler kötü davrandı” ifadelerini kullandı.Basın kuruluşlarına da göndermede bulunan Donald Trump, 20 Ocak'ta gerçekleşen devir teslim töreninin izlenme oranlarını paylaştı. 2012'de gerçekleşen törenlerle 20 Ocak'taki töreni kıyaslayan Obama, son rakamların Obama'nın töreninden daha fazla olduğunu söyledi. Trump, “Vay, televizyon reytingleri açıklandı: 31 milyon kişi açılışını izledi, 4 yıl öncekinden çok daha iyi reytingler. 11 milyon daha fazla!” dedi.

Konular: twitter, protestocular, donald trump, ABD,

Yorumlar