DÜNYA

Trump'ın CNN'i bitirdiği an!

ABD'de geçen Başkanlık seçimleri öncesinde yaptıkları taraflı yayınla Hillary Clinton'a açık destek veren medya organları, Başkan seçilen Trump'ın ilk basın toplantısında şoka uğradı. Trump, CNN ve BBC muhabirlerine söz hakkı tanımadı.

Trump'ın CNN'i bitirdiği an!
ABD'de 10 gün sonra Başkanlık koltuğunu Barack Obama'dan teslim alacak olan 45. Başkan Donald Trump, ilk basın toplantısında, şeçim çalışmaları boyunca kendisine karşı tavır alan ve rakibi Hillary Clinton'a açık destek veren medya kuruluşlarına tokat gibi sözler söyleyerek, soru sorma şansı tanımadı.

"Elinde mikrofon olmayan derdini anlatamıyor"

Bazı yayın organlarının gerçekleri olduğu gibi yansıtmamaya gayret ettiğini vurgulayan Trump, "Bu yayın organlarından bazıları şu anda burada, bu basın toplantısında karşımda hazır bulunuyor. Gerçeği söylemiyorlar. Elinde mikrofon olmayan insanların sesini duyurması mümkün değil" ifadelerini kullandı.

İngiliz BBC'ye de izin vermedi

Trump, kendisine soru sormak isteyen BBC muhabirine izin vermedi.

CNN'e sert tepki: Siz yalan haber yapıyorsunuz

Soru sormaya çalışan CNN muhabirine "Lütfen sessiz olun, kabalık yapıyorsunuz" diyen Trump, "Siz yalan haber yapan bir kurumsunuz. Size soru hakkı vermiyorum" sözleriyle yanıt verdi.
CNN muhabiri, Donald Trump'a "Haber kurumumuza saldırıyorsunuz" dedi.

Trump buna karşı ise "kurumunuz berbat" diyerek tepkisini gösterdi.

Seçim çalışmaları boyunca Clinton'u desteklediler
 
Amerikan Başkanlığı seçimleri sırasında Trump'a karşı tavır alıp, Hillary Clinton'ın destekleyen medya kuruluşları arasında Washington Post, BBC, USA Today, New York Times, The Atlantic (dergi), Foreign Policy (dergi), CNN bulunuyordu.

Konular: basın toplantısı, cnn, soru, gürültü,

Yorumlar