DÜNYA

Trump'ın korumaları hakkında dikkat çeken iddia

ABD'nin 45. başkanı seçilen Donald Trump'ın yemin töreninin ardından halkı selamladığı yürüyüş boyunca yanında bulunan korumalarla ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

Trump'ın korumaları hakkında dikkat çeken iddia
ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'ın yemin töreninin ardından ailesiyle birlikte Washington sokaklarında binlerce kişiyi selamlaması esnasında alınan güvenlik önlemlerine ilişkin ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Trump'ın eşiyle araçtan inip birlikte ABD'lileri selamladığı sırada arkalarında yürüyen Amerikan Gizli Servisi ajanlarından birinin sağ kolu hiç kıpırdamıyordu. Metrelerce ve dakikalarca süren yürüyüş boyunca parmaklarında bile en ufak bir oynama olmamıştı.

İşte bu durum ilginç bir iddiayı gündeme getirdi. O da Trump ve ailesini koruyan ajanların sahte kol taktiği uyguladığı yönündeydi.


Sahte kol

Söz konusu sahte kol dışarıdan gelecek herhangi bir suikast girişimine karşı alınan bir tedbirdi. Ajanın gerçek sağ kolu kabanın içinde ve otomatik olarak ateş etmeye ayarlanmış bir biçimde bir silaha bağlı duruyordu. Ajan olası bir saldırıya karşı her an tetikte bekliyordu.Konular: iddia, ilginç iddia, donald trump, sahte kol,

Yorumlar