DÜNYA

TSK açıkladı: Rus savaş uçakları El Bab'ta DAEŞ'i vurdu

TSK'dan yapılan açıklamaya göre Rus savaş uçakları El Bab'ta DAEŞ hedeflerini vurdu. 17 hedef imha edildi, 26 terörist etkisiz hale getirildi. 1 asker şehit oldu, 5 asker ise yaralandı.

TSK açıkladı: Rus savaş uçakları El Bab'ta DAEŞ'i vurdu
Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK), yapılan bilgilendirmeye göre, DAEŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin oluşturduğu tehdidi bertaraf ederek, hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos'ta başlatılan harekat sürüyor. 

Harekatın 129. gününde, muhalif unsurlardan oluşan özel görev kuvvet gruplarınca, karadan sağlanan yoğun ateş desteğiyle El Bab'ın ele geçirilmesine yönelik çalışmalar sürdürüldü. Hedef tespit vasıtalarıyla belirlenen terör örgütü DAEŞ'e ait 222 hedef ateş altına alındı. Atışlar sonucu, teröristlerce kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçlar imha edildi.

26 terörist öldürüldü

Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait jetler, El Bab ve Daglabash bölgelerinde bulunan terör örgütü DAEŞ'e ait 17 hedefi vurdu. Hava harekatında 13 savunma ve silah mevzisi, bir zırhlı araç, bir bombalı araç ve bombalı araçların hazırlandığı 3 garaj imha edildi.

İlk belirlemelere göre, aralarında örgütün sözde üst düzey yöneticilerinin de olduğu 26 DAEŞ mensubu etkisiz hale getirildi.

1 askerimiz şehit oldu, 5 askerimiz yaralandı

Gün içindeki çatışmalarda, terör örgütü DAEŞ mensuplarının, Al Azrak'ın güneyindeki TSK unsurlarına yönelik saldırısı sonucu bir asker şehit oldu, 5 asker yaralandı.

Rus savaş uçakları bombaladı

Rusya Federasyonu'na ait savaş uçaklarınca, El Bab ve güneyindeki terör örgütü DAEŞ hedeflerine 3 kez hava harekatı düzenlendi. Hava harekatında DAEŞ mensubu 12 terörist etkisiz hale getirildi.

Konular: el bab, yaralı, terörist, Şehit,

Yorumlar