DÜNYA

TSK hem havadan hem karadan vurdu! 47 terörist öldürüldü

Suriye'de yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı'nın 164. gününde, terör örgütü DAEŞ'e ait 135 hedef ateş altına alındı, 64 hedefe hava harekatı düzenlendi. Hava harekatı ve çatışmalarda ise 47 terörist öldürüldü.

TSK hem havadan hem karadan vurdu! 47 terörist öldürüldü
Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından DAEŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek maksadıyla 24 Ağustos 2016'da başlatılan harekat sürüyor. 

Fırat Kalkanı Harekatı, Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve BM Sözleşmesi'nin 51'inci maddesindeki meşru müdafaa hakkı ile BM'nin DAEŞ'le mücadeleye yönelik aldığı kararlar çerçevesinde devam ediyor.

Harekatın 164'üncü gününde muhalif unsurlardan oluşan özel görev kuvvet grupları tarafından, karadan ve havadan yoğun ateş desteği ile yapılan planlı harekatta terör örgütü DAEŞ'e ait 135 hedef ateş altına alındı.

Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklarla Bab ve Bzagah bölgelerinde 64 DAEŞ hedefine hava harekatı düzenlendi. Hava harekatında barınma maksatlı kullanılan 45 bina, 5 karargah binası, 3 bomba yüklü araç, 2 silah monteli araç, 2 top, bir havan ve bir cephanelik imha edildi.

47 DAEŞ'li öldürüldü

Koalisyon güçlerince, Bab ve Bzagah bölgelerinde tespit edilen hedeflere yönelik 8 hava harekatında da 2 savunma mevzisi, bir komuta kontrol merkezi ve bir "drone" kullanılamaz hale getirildi. 

Hava harekatı ve çatışmalarda 47 DAEŞ mensubu terörist etkisiz hale getirildi. 

Konular: daeş, fırat kalkanı harekatı,

Yorumlar