DÜNYA

TSK vurdu, 41 DAEŞ'li terörist öldürüldü

Suriye'de yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı'nda 41 terörist TSK tarafından etkisiz hale getirildi. Öte yandan harekatın geride bırakılan 143 gününde de 177 hedefin imha edildiği açıklandı.

TSK vurdu, 41 DAEŞ'li terörist öldürüldü
TSK'dan yapılan bilgilendirmeye göre, DAEŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin oluşturduğu tehdidi bertaraf ederek, hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos 2016'da başlatılan harekat sürüyor. 

Harekatın 143'üncü gününde, muhalif unsurlardan oluşan özel görev kuvvet gruplarınca, karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteğiyle Suflaniyah'ın ele geçirilmesine yönelik çalışmalar sürdürüldü. Hedef tespit vasıtalarıyla belirlenen terör örgütü DAEŞ'a ait 177 hedef ateş altına alındı. Teröristlerce kullanıldığı belirlenen barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçlar imha edildi.

41 terörist öldürüldü

Hava Kuvvetleri Komutanlığınca, Suflaniyah ve Bzagah'da bulunan 10 DAEŞ hedefine hava harekatı düzenlendi. Harekatta, 4 barınma yeri, 4 karargah binası ve 2 silahlı araç imha edildi.

Kara ve hava harekatlarında, DAEŞ mensubu 41 terörist etkisiz hale getirildi.

Teröristlerden temizlenen bölgelerde muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerince, 72 el yapımı patlayıcı imha edildi. Fırat Kalkanı Harekatı'nın başladığı günden bu yana etkisiz hale getirilen el yapımı patlayıcı sayısı 2 bin 917, mayın sayısı ise 43 oldu.

Konular: fırat kalkanı harekatı, daeş, tsk,

Yorumlar