DÜNYA

Türk jetleri bombaladı! 18 terörist öldürüldü

Suriye'nin kuzeyinde devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'nın 159. gününde, terör örgütü DAEŞ'in 18 hedefi TSK tarafından vuruldu, 18 DAEŞ'li terörist ise öldürüldü.

Türk jetleri bombaladı! 18 terörist öldürüldü
TSK'dan yapılan bilgilendirmeye göre, DAEŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos 2016'da başlatılan harekat devam ediyor.

Harekatın 159. gününde terör örgütü DAEŞ'e ait 130 hedefe atış yapılarak terörist grupların faaliyetleri baskı altına alındı.

Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklarla, El Bab ve Bzagah bölgelerinde terör örgütü DAEŞ'e ait 18 hedefe düzenlenen hava harekatında 3 silah mevzisi, 4 kontrol noktası, 2 tünel ve barınma amaçlı kullanılan 9 bina imha edildi. 

18 terörist öldürüldü

Harekat kapsamında gün içinde 18 DAEŞ mensubu etkisiz hale getirildi.

Muhaliflere destek sağlayan, patlayıcı madde tespit ve imha timleri, 87 el yapımı patlayıcıyı imha etti. Harekatın başından bugüne çoğu tuzaklanmış 3 bin 431 patlayıcı ve 55 mayın kontrollü olarak etkisiz hale getirildi.

Koalisyon güçlerinin hava unsurları tarafından El Bab'da bulunan DAEŞ hedeflerine yönelik iki hava harekatında terör örgütü mensuplarınca karargah olarak kullanılan bir bina ve tünel imha edildi.
 

Konular: daeş, fırat kalkanı harekatı,

Yorumlar