DÜNYA

Türk ve Rus jetleri Bab'ta DAEŞ'i vurdu! 22 terörist öldürüldü

TSK'nın açıklamasına göre, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı uçaklar ve Rusya Federasyonu'nun hava unsurlarınca El Bab'ta terör örgütü DAEŞ'e ait hedefler imha edildi. 22 DAEŞ'li terörist öldürüldü.

Türk ve Rus jetleri Bab'ta DAEŞ'i vurdu! 22 terörist öldürüldü
Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı uçaklarla, Bab, Bzagah ve Tadif'deki terör örgütü DAEŞ'e yönelik hava harekatında silah mevzisi, barınma ve karargahın da aralarında bulunduğu 8 hedef imha edildi. 

Rusya da vurdu

Öte yandan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan bilgilendirmede, Rusya Federasyonu'nun hava unsurlarınca El Bab'ın güneybatısındaki Dayr Kak bölgesinde bulunan DAEŞ unsurlarının imha edildiği bildirildi.

Yapılan bilgilendirmede şöyle denildi:

"Muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından, havadan ve karadan sağlanan yoğun ateş desteği ile El Bab’ın ele geçirilmesine yönelik planlı harekatın icrasına devam edilmiştir. Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 103 DAEŞ terör örgütü hedefi, ateş destek vasıtaları ile yapılan ateşler sonucunda baskı altına alınmış, bir çok hedef kullanılamaz hale getirilmiştir. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, Bab, Bzagah ve Tadif’de bulunan DAEŞ terör örgütü hedeflerine yönelik düzenlenen hava harekatı sonucunda; silah mevzii, barınma ve karargah binası olarak kullanılan toplam 8 hedef imha edilmiştir. Rusya Federasyonu hava unsurları tarafından El Bab 8 kilometre güneybatısında bulunan Dayr Kak bölgesinde bulunan DAEŞ unsurları, hava taarruzu ile imha edilmiştir. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklarımız ve topçu atışlarımız neticesinde toplam 22 DAEŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. DAEŞ terör örgütünden temizlenen bölgelerde muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerimiz tarafından harekatın başından bugüne kadar, çoğu tuzaklanmış 2 bin 579 el yapımı patlayıcı ve 43 mayın kontrollü olarak etkisiz hale getirilmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir."
 

Konular:

Yorumlar