DÜNYA

Türkmenistan'dan terör örgütü FETÖ'ye ağır darbe!

Küresel terör örgütü FETÖ'ye yönelik Türkiye'nin çağrılarına bir ülke daha kulak verdi. Türkmenistan'da düzenlenen FETÖ operasyonunda 150 kişi gözaltına alındı.

Türkmenistan'dan terör örgütü FETÖ'ye ağır darbe!
Türkiye tarafından uluslararası terör örgütü FETÖ'ye yönelik tüm dünyaya yapılan uyarılar meyvelerini vermeye devam ediyor. 

Son olarak, örgütün ciddi yapılanmaya gittiği bilinen ülkelerden biri olan Türkmenistan'dan, FETÖ ile ilişkisi bulunduğu belirlenen 150 şüphelinin gözaltına alındığı bilgisi geldi.

Türkmenistan'ın 5 büyük şehrinde uzun yıllardır FETÖ'nün 5 büyük okulu bulunuyordu. Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov'un okulların kapatılması için talimat vermesi üzerine yetkililer harekete geçmişti.

FETÖ'nün okullarına Türkmenistan devleti tarafından el konulurken, okul yönetimi ve öğretmenler değiştirilmişti.

Okullar devlet bünyesine alınarak, FETÖ ile bağlantıları kesilmişti. FETÖ'nün ülkelerin ulusal güvenliğine tehdit oluşturduğunu Erdoğan'dan dinleyen Azerbaycan, Kazakistan, Gabon ve Senegal Paralel'in okullarını kapatmıştı.

Yetkililer, Türkiye'nin Paralel Yapı'yla mücadeleyi hem yurt içinde hem de yurt dışında yakından takip ettiğine dikkat çekmişti.

 

Konular: fetö, darbe girişimi, türkmenistan,

Yorumlar