EĞİTİM

YÖK Başkanından flaş açıklama! ÖSYM'nin 9.45 kuralı kaldırılıyor mu?

Milyonlarca adayın merakla beklediği üniversiteye girişte yeni sistemin detaylarını açıklayan YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, ÖSYM'nin yüzlerce adayın canını yakan 9.45 kuralı ile ilgili de önemli bir açıklamada bulundu.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversiteye girişte yeni sistemin detaylarını açıkladı. Sistemin sil baştan değiştirildiğini ifade eden Saraç, ÖSYM'nin geçen sene tüm sınavlarda uygulamaya koyduğu ve pek çok adayın tepkisini çeken 9.45 kuralı ile ilgili de önemli bir açıklamada bulundu.

Sınav saatinden 15 dakika önce sınav binasına girş yapılmasını şart koşan uygulama, hatırlanacağı üzere ülke genelinde yüzlerce hatta binlerce adayın canını yakmıştı. 

"ÖSYM ile konuyu görüştük"

Prof. Dr. Saraç ise 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde bu kuralın devam edip etmeyeceğine ilişkin, "Sınava giriş saati konusunda biraz daha esnek olunacak, ÖSYM ile konuyu görüştük" diyerek değişiklik sinyallerini verdi.

Üniversiteye girişte yeni sınavın adı 'Yükseköğretim Kurumları Sınavı'Üniversiteye girişte yeni sınavın adı 'Yükseköğretim Kurumları Sınavı'

 

Konular: ösym, yök başkanı, prof. dr. yekta saraç, 9.45 kuralı

Yorumlar