EKONOMİ

3. Köprü'den geçiş ücreti belli oldu!

Bakan Arslan: 26 Ağustos'ta açılacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçişler otomobiller için 9,90 lira, kamyonlar için 21,29 lira olacak.

3. Köprü'den geçiş ücreti belli oldu!
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "Projelerimizde herhangi bir aksama yok. Bütün büyük projelerimizi takvimlerimize uygun, hatta mümkünse daha da erken bitirmenin gayreti içindeyiz." dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Arslan, "Projelerimizde herhangi bir aksama yok. Bütün büyük projelerimizi takvimlerimize uygun, hatta mümkünse daha da erken bitirmenin gayreti içindeyiz. Bu, büyüyen, güçlenen Türkiye'nin 2023 hedeflerine ve sonraki hedeflerine sağlıklı yürümesini getirecek." dedi.

'GEÇİŞLER DOLARLA OLMAYACAK'

Yavuz Sultan Selim Köprüsü araç geçiş ücretine ilişkin Arslan, "Proje, uluslararasıdır ve bu yüzden ihaleye çıkarken dolar bazlı çıkılmak zorunda. Burada 1 Ocak tarihli dolar kuru esas alınacak ve Türk lirasına çevrilecek. İnsanlarımız buradan dolarla geçmeyecekler, sadece hesaplama dolar bazlı. OGS ve HGS olacak. İlk etapta nakit parayla geçiş de olacak bir süre sonra kalkacak. Şu anda, köprüden otomobiller 9 lira 90 kuruşa, kamyonlar ise 21 lira 29 kuruşa geçebilecek. Bu rakam sene sonuna kadar geçerli olacak.

Konular: geçiş ücreti, dolar, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Ulaştırma bakanı,

Yorumlar