EKONOMİ

ATO, hükümete tapu harcı indirimi için teşekkür etti

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, tapu işlemleri üzerinden yüzde 0,20 nispetinde alınan tapu harcının konut ve iş yerleri için 30 Eylül’e kadar yüzde 0,15’e düşürülmesi kararı nedeniyle hükümete teşekkür etti.

ATO, hükümete tapu harcı indirimi için teşekkür etti

 Bakanlar Kurulu tarafından yapılan düzenlemenin inşaat sektörünün hareketlenmesi açısından önemli olduğunu belirten ATO Başkanı Baran, “Tapu harcının düşürülmesi ticarete can suyu vermek adına olumlu bir adımdır. Ticaret dünyasının bu konudaki çağrılarına kulak veren hükümetimize teşekkür ederiz” dedi.

Türkiye’nin ekonomik olarak hassas bir dönemden geçtiğini hatırlatan Baran, hükümetin ekonominin canlanması için alacağı kararları desteklediklerini bildirdi. İnşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörü olduğuna işaret eden Baran, “İnşaat sektöründe yaşanan durgunluk ya da canlılık ekonomiye doğrudan yansıyor. Sektörün eski canlılığını yeniden kazanması, ülke kalkınma ve büyüme açısından stratejik önem taşıyor” dedi.

Baran, düşük oranlı tapu harcının inşaat sektörünün yanı sıra gayrimenkul piyasasına da ivme kazandıracağını belirtti. İnşaat sektörünün Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri olduğunu hatırlatan ATO Başkanı Baran, hükümetin ekonominin canlanması için alacağı kararları desteklediklerini bildirdi. İnşaat sektörünün kendisine bağlı 200’den fazla alt sektörün ürettiği mal ve hizmete talep yarattığını işaret eden Baran, “İnşaat sektöründe yaşanan durgunluk ya da canlılık ekonomiye doğrudan yansıyor. Sektörün eski canlılığını yeniden kazanması, ülke kalkınma ve büyüme açısından stratejik önem taşıyor” dedi. Baran, düşük oranlı tapu harcının inşaat sektörünün yanı sıra diğer sektörlere de ivme kazandıracağını belirtti.

Konular: ekonomi,

Yorumlar