EKONOMİ

Bakan Zeybekçi'den 'Türk Lirası' uyarısı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Türk Lirası'nın ihalelerde ve satın alımlarda yaygın olarak kullanılması konusunda hassasiyetleri olduğunu belirtertek, Türkiye Futbol Federasyonu’na çağrıda bulundu.

Bakan Zeybekçi'den 'Türk Lirası' uyarısı
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Türk Lirası'nı güçlendirmek için hükümet olarak Türk Lirası'nın ihalelerde ve satın alımlarda yaygın olarak kullanılması konusunda hassasiyetleri olduğunu belirtti.

Zeybekci, Türkiye Futbol Federasyonu yayın hakları ihalesinde uygulanan usullere ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İşte Zeybekçi'nin o açıklamaları:

Türk Lirasını benimsememiz lazım

Devletin TL’leşmesi, milli paranın istisnasız kullanılması, hiçbir devlet kurumunun satın almalarda ve ihalelerde bundan sonra başka para birimlerini kullanmaması gibi bir hassasiyeti Türkiye Cumhuriyeti olarak benimsememiz lazım.

Örneğin Türkiye Futbol Federasyonu’nun yaptığı son yayın ihalesi için açıkça çağrıda bulunuyorum. Eğer o sözleşme imzalanmadıysa bunun tekrar gözden geçirilip Türk Lirası olarak yapılmasını istiyorum. TFF’nin yayıncı kuruluşa 'gel bunu TL olarak yapalım' diyecek şekilde dönüştürmesini bizim bu eğilimimize cüzi de olsa destek verme anlamında önemli olduğunu düşünüyorum.

Konular: tl, uyarı, Milli Para, devlet,

Yorumlar