EKONOMİ

Çocukların hayalleri renklenecek

Eskişehir Anadolu Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Gönüllü Toplumsal Hizmetler Kulübü üyeleri, Isparta’da bulunan Şehit Selçuk Doğan İlkokulu’ndaki ana sınıfını baştan aşağıya yenileyecekler.

Çocukların hayalleri renklenecek
 Sosyal sorumluluğu ve sosyal sorumluluk bilincini topluma yaymayı ilke olarak kabul eden Anadolu Üniversitesi Gönüllü Toplumsal Hizmetler Kulübü, bu bağlamda çalışmalarına aralık vermeden devam ediyor. Yıl boyunca çeşitli etkinliklere imza atan kulüp üyeleri, ‘Geleceğimiz için ana sınıfı’ projesiyle Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesinde bulunan iki köy okulundaki çocukların ihtiyaçlarını karşılayacaklar. Yunus Emre Yerleşkesinde bulunan stantlarda projelerinin tanıtımını yapan öğrenciler, ayrıca çeşitli yerlerde kuracakları kütüphane için de gönüllülerden kitap yardımlarını bekliyor.

Projeleri hakkında bilgi veren GTHK Yönetim Kurulu üyesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü öğrencisi Şehriban Uzunca, “Kulüp olarak her sene topluma hizmet eden projeler yapıyoruz. Şimdi etkin olan projemiz ‘Geleceğimiz için ana sınıfı’ projesi. Bu kapsamda biz bir ana sınıfını halısından perdesine, kaleminden defterine ve çocukların oyuncaklarından ayakkabılarına kadar yenileyerek çocukların geleceğine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar 5’in üzerinde ana sınıfının, 10’un üzerinde de ise kütüphanenin ihtiyaçlarını karşıladık. Bu seneki desteğimizi Isparta’da bulunan ana sınıfına yapacağız. Bir tanesini tamamen baştan aşağıya, bir tane de yenileme çalışması yapacağız. Projesel bazda, topluma hizmet eden projelerle çalışmalarımıza gönüllü arkadaşlarımızla devam ediyoruz. Aslında kulüp olarak daha birçok projeye ev sahipliği yapıyoruz” dedi.

Kulüp üyeleri, yardımda bulunmak isteyenlerin kendilerine stantlardan ya da sosyal medya hesapları üzerinden ulaşabileceklerini aktardı.

Konular: eğitim,

Yorumlar