EKONOMİ

Devletten projesi olanlara destek

Maliye Bakanı Naci Ağbal, projesi olup da parası olmayan için devletin parasal yardım yapacağını ifade etti.

Devletten projesi olanlara destek
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Cazibe Merkezleri Programı'na ilişkin, "Siz yeter ki projenizi getirin, para bizden. Devlet, teminat da istemiyor, Kredi Garanti Fonu'ndan teminatı da sağlıyoruz" dedi.

Cazibe Merkezleri Programı'na ilişkin Bakanlar Kurulu kararının haftaya yayımlanmasını beklediklerin anlatan Ağbal, programı uygulamakla Kalkınma Bakanlığının görevlendirildiğini söyledi.

Ağbal, programın yatırımcılara danışmanlık, bedelsiz tahsis yeri gibi çeşitli imkanlar sunduğuna dikkati çekerek, "Siz yeter ki projenizi getirin, para bizden. Devlet, teminat da istemiyor, Kredi Garanti Fonu'ndan teminatı da sağlıyoruz" ifadelerini kullandı.Bayburtlu yatırımcıların bu tarihi fırsatı kaçırmaması gerektiğine işaret eden Ağbal, "Bayburt'un kışını çeken sizlersiniz. Bayburt'un kışını yaz etmek için devletin sunduğu eli geri çevirmemeniz lazım. Bazen de güç birliği yapmak lazım. 8-10 kişi bir araya gelip güç birliği yapsa çok ciddi işler ortaya çıkacak. Yatırımları büyütme noktasında adım atılmalı." değerlendirmesinde bulundu.

Ağbal, yolda karşılaştığı gençlerin iş istediklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Gençler iş istiyor, bu işi kim verecek? Devlet olarak biz, işverenler olarak siz. El ele vereceğiz, hem kendimiz kazanacağız hem de gençlerimize geleceğe dönük umut, ışık, cesaret vereceğiz. Ben üzülüyorum gençleri gördüğüm zaman. Bu fırsatı değerlendirme gayreti içinde olacağız. Yatırımcılara kapım sonuna kadar açık."

 

Konular: proje, naci ağbal, devlet,

Yorumlar