EKONOMİ

Dolarla mücadeleye destek çığ gibi büyüyor!

Birçok kesim tarafından yapılan 'Dolarla mücadele'ye yönelik çağrılara destek çığ gibi büyüyor. Piyasaya yakın zaman önce giriş yapan Kasap Döner, son gelişmeler üzerine Türk Lirasının güçlendirilmesi ve korunması için bayilik bedelini Dolardan TL’ye çevirdi.

Dolarla mücadeleye destek çığ gibi büyüyor!
Onlarca kalkışmayı, alçak saldırıyı savuşturan, dimdik ve sapasağlam yoluna devam eden Türkiye'yi hedef alan kirli odakların yeni amaçları, Türkiye'nin güçlü ekonomisine zarar vermek.

ABD dolarının son dönemlerde TL karşısında hızla yükselerek 3,50’ye dayandığı bu günlerde gündemde olan ve birçok platformda dillendirilen “Anlaşmaların dolar değil TL cinsinden yapılması” çağrısına bir destek de piyasaya yakınz zamanda giren Kasap Döner’den geldi.

Marka, halen 50 bin dolar olan franchise bedelini 150 bin TL’de sabitleme kararı alarak ABD dolarına karşı yürütülen mücadeleye destek verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Global Restoran Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Sarıtaş şunları söyledi:

"Herkes destek vermeli"

ABD dolarının son günlerdeki aşırı yükselişi, piyasa dinamiklerinden çok manipülatif. Bu manipülasyonu kırmak için de en küçükten en büyüğe hepimizin elimizi taşın altına koymamız gerekiyor. Son günlerde kamu bu yolda çok önemli bir çağrıda bulunarak, vatandaşı ellerindeki doları bozdurmaya ve her türlü ticari anlaşmayı Türk Lirası cinsinden yapmaya davet etti. Bu sayede piyasada ABD dolarına karşı talebin azalması ile doların ateşinin bir nebze olsun düşmesi sağlanacak. Biz de çorbada tuzumuz bulunsun misali 50 bin dolar olan franchise (Bayilik) bedelimizi 150 bin TL’ye çevirdik. Bundan böyle bizden franchise alacak olanlar dolar cinsinden değil kendi öz paramız cinsinden franchise bedelimizi ödeyecekler. Biz başta perakende ve gıda sektörü olmak üzere herkesi de bu dayanışmaya davet ediyoruz.

Türk Lirası dışında teklife kapalılar

Ayrıca bundan sonra tedarikçilerden de Türk Lirası dışında gelen teklifleri kabul etmeyeceklerini belirten Emrah Sarıtaş, “Yurt içi işlemlerimizde başka ülkelerin para birimini kullanmak eski enflasyonist dönemden kalma bir alışkanlıktı, bundan kurtulmanın zamanı gelmişti” dedi.
 

Konular: döner markası, reklam, ABD, amerikan dudak,

Yorumlar