EKONOMİ

Eğitime teknoloji desteği sürüyor

Büyükşehir Belediyesi, İlim Yayma Cemiyeti Bursa Şubesi’nin yurtlarındaki öğrencilerin eğitim faaliyetlerinde kullanılmak üzere bilgisayar, yazıcı, televizyon ve projeksiyon desteği sağladı.

Eğitime teknoloji desteği sürüyor
 Yeni neslin daha bilgili yetişmesi için eğitim kurumlarına her türlü desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi ile İlim Yayma Cemiyeti Bursa Şubesi arasında imzalanan işbirliği protokolü hayata geçirildi. Büyükşehir Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından teknolojik destek kapsamında İlim Yayma Cemiyeti’ne 15 adet bilgisayar, 15 adet yazıcı, 3 adet televizyon, 2 adet projeksiyon ve 2 adet projeksiyon perdesi verildi.

Büyükşehir Belediyesi’nce temin edilip, kurulan cihazlarda eğitim faaliyetlerine destek sağlanmaya başlandı. Proje ortakları olan Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığınca çevre eğitimi, Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığınca kültürel tanıtım eğitimi ve İtfaiye Dairesi Başkanlığınca da itfaiye eğitimleri verildi.

Bu eğitimlerde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığınca öğrencilere yönelik ambalaj atıkları, bitkisel atık yağ, atık pil, atık lastik vb. konularında bilgilendirme yapıldı. Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı tarafından da Ulucami, Yeşil Külliyesi, Muradiye Külliyesi, Osmangazi ile Orhangazi Türbesi ve Bursa’nın diğer kültürel mirasları anlatıldı. İtfaiye Dairesi Başkanlığınca da yangın semineri verildi.

Konular: eğitim,

Yorumlar