EKONOMİ

Emeklilere promosyonda büyük kolaylık! Artık bankaya gitmeye gerek yok

Yaklaşık 11,5 milyon emekliye, promosyon ödemeleri için özel bankalar da harekete geçti. Artık bankaya gitmeye dahi gerek kalmadı. İşte detaylar...

Emeklilere promosyonda büyük kolaylık! Artık bankaya gitmeye gerek yok
Yaklaşık 11.5 milyon emekli promosyonda muradına eriyor. Hem başvurular hem de ödemeler başladı. Emeklilerin maaşa göre 3 yıllık 300, 375 ve 450 lira olan promosyonu alması da kolaylaştırıldı.

Emeklilerin promosyon almak için bankaya sadece '3 yıl maaşımı sizden alacağım' sözünü vermesi yeterli. Başvurularda formaliteler de azaldı. Emeklilerin kimlik kartı ile birlikte bankaya giderek taahhütte bulunması halinde promosyon ödemeleri yapılıyor.

Şubeye gitme zorunluluğu kaldırıldı

Hatta bazı bankalar, emeklilerin şubeye gitme zorunluluğunu da kaldırdı. Çağrı merkezleri aranarak, internetten, ATM'lerden ve SMS'le de başvuru yapılabiliyor. Yani emeklinin promosyon başvurusunu evinden de yapması mümkün hale geldi.

Başvurusunu kolayca yapan emeklilere, promosyon ödemeleri de maaş hesabından yapılıyor. Promosyon ödemeleri maaş hesabına yatırılıyor.

Tek tıkla maaş taşınabiliyor

Bankasını değiştirmek isteyen emeklilerin de işi kolay. Emekliler, maaşlarını taşımak istedikleri bankanın en yakın şubesine giderek işlemlerini tamamlayabiliyor. Ayrıca 'e-devlet'ten de kolayca banka değiştirme işlemi yapılabiliyor.

Promosyondan emeklilerin yanı sıra, vefat edenlerin maaşını alan yakınları da yararlanabiliyor. Ödemeler, Mayıs sonuna kadar tamamlanacak.

Konular:

Yorumlar