EKONOMİ

Erdoğan talimatı verdi! Orta Anadolu'da mega proje

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Orta Anadolu Bölgesi'ne 35 milyar TL'lik 3 bin 306 tesisten oluşacak yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını bildirdi.

Erdoğan talimatı verdi! Orta Anadolu'da mega proje
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu,  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile birlikte ziyaret ettiği Kayseri Yahyalı İlçesi'nde bir mega projenin daha hayata geçirildiği müjdesini verdi.

EROĞLU: ORTA ANADOLU'YA GAP GİBİ PROJE

Bakan Veysel Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, Güneydoğu Anadolu Pojesi (GAP) gibi, Orta Anadolu Bölgesi'ne de bir proje yapılmasını planladıklarını da belirterek, şunları söyledi:

Özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 'Orta Anadolu'da bir proje hazırlayın' dedi.

3 BİN 306 TESİS

Biliyorsunuz Güneydoğu Anadolu'da GAP projesi var. Orta Anadolu'da da 35 milyarlık 3 bin 306 tesisi tamamlayacağız.

Kayseri'ye ne yapacağız? Orta Anadolu GAP ile ilgili Kayseri'ye yapılacak çalışmaları belirtecek olursam, 2019 yılı sonuna kadar 6 baraj ve gölet, 14 sulama tesisi yapacağız. 11 adet otomatik meteorolojik gözlem istasyonu kuruyoruz.

Sulamada biz 2016, 2017, 2018 ve 2019 yılının sonuna kadar Kayseri'de sulama yılı ilan edeceğiz ve 1 milyon 2 bin 870 dekar alanı sulamaya açıyoruz. Peki bunun Kayseri'ye ne faydası olacak? Bu proje tamamlandığı zaman yıllık 443 milyon 937 bin 366 lira Kayseri çiftçisinin cebine ilave zirai gelir gelecek.

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ İÇİN FİDAN

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Çevre ve Şahircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Valilik bahçesine, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanlar ve gaziler anısına birer fidan diktiler. Fidanların üzerindeki plakalarda, "15 Temmuz 2016 tarihinde iradeyi hiçe sayıp ülkemizi işfale kalkan FETÖ mensubu teröristlere karşı göğsünü siper ederek cesurca davranan demokrasi şehit ve gazilerimiz anısına Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu tarafından dikilmiştir" yazısı yer aldı.

Konular: orta anadolu, gap, 3 bin 306 tesis, orman ve su işleri bakanı,

Yorumlar