EKONOMİ

Hürriyet'teki yazı hakkında çarpıcı yorum: Bir darbe bildirisidir

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, ciddi oranda Almanların pay sahibi olduğu Doğan medyasının ürünlerinden Hürriyet gazetesinde yayınlanan ekonomi yazılarından birinde verilen mesajlara dikkat çekti.

Hürriyet'teki yazı hakkında çarpıcı yorum: Bir darbe bildirisidir
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, TRT Haber'de yayınlanan 'Derin Analiz' isimli programda ekonomi gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yiğit Bulut, ibretle okunması gereken bir yazı gördüğünü vurgulayarak, Hürriyet'in ekonomi yazarlarından Erdal Sağlam'ın dünkü yazısının sonundaki şu kısmı okudu:

"Ekonomideki olumsuzluklarda geri dönüş için artık anayasa teklifinin geri çekilmesi, olağanüstü halin kaldırılması, Batı ile ittifakın tartışılır olmaktan çıkarılması gibi, çok radikal siyasi kararlara ihtiyaç var. Bunlar yapılabilir mi, sizce?"

"Bu satırlar arkadaşın değil Almanya'nın"

Yazıya ilişkin, "Bu yazıdaki satırlar arkadaşın satırları değil. Açık konuşalım. Bu gazetenin gerçek sahibi Almanya" diyen Yiğit Bulut, konuşmasının devamında şunları söyledi:

"Almanya diyor ki Türkiye'ye..."

Almanya diyor ki Türkiye'ye. Senin piyasalarında Euro ve Dolar'ı speküle mi ediyorlar. Zaten bir kısmını ben yapıyorum. Bunun durmasını mı istiyorsun. Bir Anayasa teklifini geri çek. İki OHAL'i kaldır. Üç Batı'yla ittifakın tartışılır olmaktan çıkarılması için adım at. Yani Batı'ya eskisi gibi biat et. İstediğimiz zaman kafanı taştan taşa vuralım. Sen sesini çıkarma eskisi gibi. PKK'yı AP'de barındıralım. Sen hiç sesini çıkarma. Bu yazı da bir darbe bildirisidir.

Konular: yiğit bıulut, türkiye, ekonomi, almanya,

Yorumlar