EKONOMİ

İranlılar Denizli'ye direk uçacak

İran'dan 295 turist dün gece Denizli'ye gelirken, Denizli'ye de ilk defa charter seferi yapılmış oldu. Tahran ve Denizli arasında charter uçak seferleri başladı.

İranlılar Denizli'ye direk uçacak
İran’ın başkenti Tahran’dan Denizli’ye Çardak Havalimanına ilk defa charter seferleri başlatıldı. İçerisinde İranlı 295 turist taşıyan uçak, Tahran’dan kalkarak direkt uçuşla Denizli Çardak Havalimanına gece saat 01.30’da iniş yaparak ilk seferini yaptı. 

300 kişilik kafile

Her hafta yaklaşık 300 kişilik kafile halinde Tahran-Denizli, Denizli-Tahran şeklinde seferler yapılması planlanıyor. Bir sene boyunca sürmesi planlanan seferlerle, yaklaşık 20 bin İranlı turistin Denizli’ye getirilmesi ve konaklaması hedefleniyor. 
Denizli’nin Pamukkale ilçesinde faaliyet gösteren ve turizm anlaşmasını sağlayan firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarı ise gelen ilk turist kafilesini çalışanlarıyla birlikte uçak kapısında çiçeklerle karşıladı.

'Denizli'ye ilk charter seferi

Denizli’de ilk charter uçuşlarının heyecanı içinde olduklarını belirten firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarı, “Denizli’ye ilk charter uçuşlarını başlattık ve her hafta Denizli’den Tahran’a, Tahran’dan Denizli’ye direk uçuşlarımız başladı. Biz bunu Denizli Pamukkale’deki konaklama sayısını arttırmak amacıyla hem de Denizli ile İran arasındaki ticari bağları geliştirmek için bu işi başlattık. Bütün Denizlimiz'in, İran’daki iş adamlarımızın, STK'larımızın bu işe destek vermesini bekliyoruz. İnşaallah, hepimiz için, şehrimizi için, ülkemiz için hayırlısı olur” dedi.

Konular: denzili, ekonomi, kafile, charter,

Yorumlar