EKONOMİ

Oteller yüzde yüz doldu

Kurban Bayramı tatili dolayısıyla Muğla'nın turistik ilçelerinde artan rezervasyonlar turizmcileri memnun etti.

Oteller yüzde yüz doldu

PLAJLARDA YOĞUNLUK

Kurban Bayramı tatili dolayısıyla Muğla'nın turistik ilçelerinde artan rezervasyonlar turizmcileri memnun etti. Bayram öncesi gelmeye başlayan yerli turistlerle tesisler ve plajlarda yoğunluk yaşanıyor.

Tarihi ve kültürel zenginlikleri dolayısıyla her yıl 3 milyondan fazla yabancı turist çeken Muğla, 9 günlük bayram tatilinde de çok sayıda tatilciyi ağırlamaya hazırlanıyor. Denizi, güneşi, kumsalları, doğal güzellikleri ve binlerce yıllık tarihiyle ilgi çeken Muğla'daki turistik merkezlerde Kurban Bayramı hazırlıkları da tamamlandı.

YÜZDE YÜZ DOLDU

Kentin önemli turizm merkezlerinden Bodrum, Marmaris ve Fethiye'deki turistik tesislerde Kurban Bayramı rezervasyonlarında yüzde 100 doluluğa ulaşıldı.

Muğla Valisi Amir Çiçek, yaptığı açıklamada, bayram tatilinin 9 gün olması dolayısıyla sahil bölgelerine yerli turistler tarafından yoğun talep olduğuna dikkati çekti. Çiçek, artan rezervasyonların turizmcileri memnun ettiğini vurgulayarak, "Birçok otelimiz şu an dolmuş durumda. Hatta rezervasyon yaptırmayanlar bölgede kalacak yer bulamıyor. Bayramda bu yoğunluk daha da artacak." dedi.

Turistik tesislerin plan ve programlarını Kurban Bayramı'na göre yaptıklarını ve hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Çiçek, daha önce müşteri planlaması yapan nitelikli otellerin hiçbirinin problem yaşamadığını, birçok otelin şimdiden dolduğunu kaydetti.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Muğla'nın bünyesindeki turizm merkezleri ile çok özel bir bölge olduğuna değinen Çiçek, "Muğla ve turistik ilçelerinde Kurban Bayramı tatili süresince konaklama tesislerimizde yüzde 100'e ulaşan doluluk var. Kente gelen misafirlerimizin gönüllerince tatillerini yapmaları için her türlü güvenlik önlemini aldık." diye konuştu.

Çiçek, tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle her yıl yaklaşık 3 milyon turisti ağırlayan Muğla'nın 260 bin yatak kapasitesiyle ziyaretçilerine unutamayacakları bir tatil imkanı sunduğunu, bu nedenle yerli turistin de son yıllarda tatil için Muğla'yı tercih ettiğini dile getirdi.Konular: ege, tatil, kurban bayramı, Muğla,

Yorumlar