EKONOMİ

Rodi Giyim'e FETÖ operasyonu

FETÖ lideri Fethullah Gülen’in İzmir’de bulunduğu yıllarda kurmayları olarak bilinen ve daha sonra Akyaka Vakfı bünyesinde bir araya gelen 18 şüpheli hakkında operasyon başlatıldı. Rodi Giyim ile İdil Kolonyaları’nın sahipleri de gözaltı listesinde.

Rodi Giyim'e FETÖ operasyonu
İzmir Emniyeti Mali Şuçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Fethullah Gülen'in İzmir'e geldiği 1970'li yıllarda yanında bulunan ve 1980'li yıllarda ise Akyaka Vakfı'nı kuran kurmaylarına yönelik operasyon başlattı.
Aralarında iflas eden Rodi Giyim'in sahibi Fatih Kazancı ve İdil Kolonyaları'nın sahibi Mehmet Timuroğlu'nun da bulunduğu 18 şüphelinin evlerine baskın yapıldı.

Firadalar 

Baskında şüphelilerden 8'i gözaltına alındı. İsmi gözaltı listesinde bulunan Fatih Kazancı ve Mehmet Timuroğlu'nun yurtdışında bulunduğu bildirildi.

Rodi ve İdil'in sahipleri aranıyor

Rodi Giyim'in sahibi Fatih Kazancı ile İdil Kolonyaları'nın sahibi Mehmet Timuroğlu'nun adlarının da bulunduğu gözaltı listesinden şimdiye kadar 8 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Operasyon yapılan vakfın, üzerinde bulunan 50'e yakın gayrimenkulün geliri ile FETÖ'ye finansman sağladığı ileri sürüldü.
Ayrıca vakfın, İzmir Bayraklı'da bulunan Sancak Cami Derneği'ne ait 99 dükkanı ele geçirip örgüte buradan 2.5 milyon liralık kaynak sağladığı da iddia edildi.

8 milyon liralık işlem 

Şüphelilerin 17/25 Aralık'tan sonra Bank Asya üzerinden yaklaşık 8 milyon liralık işlem yaptıkları iddia edildi.
Gözaltına alınan ve sorgulanmak için İzmir Mali Şube Müdürlüğü'ne götürülen zanlıların bazılarının ByLock kullanıcısı olduğu bildirildi.

Konular:

Yorumlar