EKONOMİ

Rusya'dan 'gıda alım' açıklaması

Rusya Federal Veteriner ve Bitki Sağlığı Gözetim Servisi, Türkiye’nin Rus piyasasına ürün gönderecek işletmeler ve depolardaki kural ihlallerini yok etmesi gerektiğini söyledi.

Rusya'dan 'gıda alım' açıklaması
Ria Novosti’ye yaptığı açıklamalarda bulunan Rusya Federal Veteriner ve Bitki Sağlığı Gözetim Servisi (Rosselhoznadzor) Başkan Yardımcısı Vasiliy Lavrovski, Türk işletmelerinin ve ilgili bakanlıkların ilk olarak bitkisel ürünlerin kalitesinden dolayı endişe duymaları gerektiğini belirtti.

Lavrovski şu ifadeleri kullandı: 

"Bizim temsilcilerimiz Rus piyasasına ürün gönderecek işletmeleri ve depoları denetlemek üzere Türkiye’ye gitti. Bazı ihlaller var, bu ihlaller kaldırılmadan Türk ürünlerinin Rus piyasasına gönderilmesinden konuşmak mümkün değil.

Eksikliklerin kaldırılması için gerekli zaman Türk tarafının ne kadar ilgili olduğuna, iş birliğine ve Rosselhoznadzor’un taleplerini yerine getirmeye ne kadar hazır olduğuna bağlıdır.

Ve tabi ki bu Rosselhoznadzor’un imkanlarına da bağlı. Biz tüm dünya ülkeleriyle çalışıyoruz ve bizim kaynaklarımız sınırlı. Rusya Tarım Bakanlığı ve Rusya Hükümetinin politikası doğrultusunda ilerliyoruz ve gücümüzü Rusya’nın çıkarlarına uyan yönlerde kullanıyoruz."

Konular: ria novosti, türkiye, işletme, kral,

Yorumlar