EKONOMİ

Suriyeli iş adamları 1 milyon doları TL'ye çevirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine birçok kesimden dövizini Türk Lirasına çevirdiği yönünde açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak, Suriyeli Girişimci İş Adamları Derneği (SİAD) banka hesaplarındaki toplam 1 milyon doları Türk Lirası'na çevirdi.

Suriyeli iş adamları 1 milyon doları TL'ye çevirdi
Suriyeli Girişimci İş Adamları Derneği'nin (SİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Khaled Bablli ve yönetim kurulu üyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine banka hesaplarındaki 1 milyon doları Türk Lirası'na dönüştürdü.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e, hesaplarındaki dövizin Türk Lirası'na dönüştürüldüğünü gösteren makbuzu getiren SİAD'ın toplam 1 milyon doları Türk Lirası'na çevirdiği öğrenildi. 

Suriyeli işadamları daha sonra ziyaret ettikleri Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e, dövizin TL'ye dönüştürüldüğünü gösteren makbuzu teslim etti.

"Türkiye'nin yanındayız"

SİAD Yönetim Kurulu Başkanı Khaled Bablli, 15 Temmuz gecesi olduğu gibi bugün de kardeş ülke olarak gördükleri Türkiye'nin yanında olduklarını belirtti.

Fatma Şahin: Kardeşlik bağının ne kadar sağlam olduğu görüldü

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, Türkiye'nin her yıl biraz daha büyüyerek bugünkü güçlü konumu geldiğini ifade ederek, "Bugün dünyada yoksulluğu en fazla azaltan ülke olurken, dünya'da en fazla yardım yapan 3'üncü ülke olduk. Suriye'deki durumu görünce bu kadar zor durumda olmalarına rağmen bizi destek olmaları çok mutlu etti. Bu destek aramızdaki kardeşlik bağının ne kadar sağlam olduğunu gösterdi" diye konuştu.

Konular: belediye başkanı, açıklama, gaziantep, siyad,

Yorumlar