EKONOMİ

Tanju Çolak'lı kafile 1 milyon dolarını TL'ye çevirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "dövizleri Türk lirasına çevirin" çağrısına destek çığ gibi büyüyor. Son olarak eski milli futbolcu Tanju Çolak'ın da aralarında bulunduğu Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu üyesi kalabalık bir grup, 1 milyon dolarını bir çırpıda Türk Lirasına çevirdi.

Tanju Çolak'lı kafile 1 milyon dolarını TL'ye çevirdi
İstanbul Kağıthane'de bir araya gelen aralarında eski milli futbolcu Tanju Çolak'ın da bulunduğu Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu üyesi kalabalık bir grup, döviz bürosuna giderek, toplam 1 milyon Amerikan Dolarını Türk Lirasına çevirdi.

Bu duruma hazırlıksız yakalanan döviz bürosunda yeterince Türk Lirası bulunmadığı için kalabalık, bir süre döviz bürosu çalışanlarının bankadan para getirmesini beklemek zorunda kaldı.

"Doları yakmaya geldik"

"Dolarla dalga geçmeye geldik. Doları yakmaya geldik. Samsunlular bugün ilk çıkışı yapmışlardır" diyen Tanju Çolak, 80 bin dolar bozdurdu. 341 bin Türk Lirasını yanında getirdiği çantaya koyan Çolak, "15 Temmuz'da canını veren bugün dolar bozdurmaya gelmez mi? Her zaman devletin yanında olacağız. Bunun bilinmesini istiyoruz" diyerek herkesi dolarlarını bozdurmaya çağırdı.

1 milyon doları TL'ye çevirdiler

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Başkanı Sezgin Gümüş, konfederasyona üye yaklaşık 200 iş adamı ve gönüllünün toplam 1 milyon doları Türk Lirasına çevirdiğini açıkladı. Sezgin, "Samsunlular Türkiye'de dolara ilk defansı yapan hemşehri grubudur" dedi.

Konular: tl, dolar, türk lirası, destek,

Yorumlar